>> 16th Open International Online Abacus Competition RESULT CHART

Select Level
Click to Show Result Chart

Competition Champion of Champion

HallTicketNo : 15140
Name : ARNAV VIJAYSINGH BHATLAWANDE
Marks : 840/800
Group : A
HallTicketNo : 15262
Name : GRITHYA BALA VIGNESH SEKAR
Marks : 830/800
Group : A

Competition Champions

HallTicketNo : 16651
Name : RAAFIUL BISHARATH B .
Marks : 830/800
Group : B
HallTicketNo : 16652
Name : SUNDARESHWARAR P .
Marks : 820/800
Group : B
HallTicketNo : 16762
Name : SAIMITA NAIR SANTHOSH KAMPRATH
Marks : 820/800
Group : C
HallTicketNo : 16977
Name : ARYAN SINGH BIR BAHADUR SINGH
Marks : 820/800
Group : C
HallTicketNo : 15105
Name : HARISH MAHADEV KANGUDE
Marks : 820/800
Group : C
HallTicketNo : 15149
Name : REVATI VIRESH KADGANCHI
Marks : 820/800
Group : B
HallTicketNo : 15320
Name : AARAV RAJENDRA KHEDKAR
Marks : 820/800
Group : B
HallTicketNo : 15144
Name : SOHAM DIPAK SAWANT
Marks : 820/800
Group : B
HallTicketNo : 15457
Name : AARADHYA GAURAV PRAKASH
Marks : 820/800
Group : A
HallTicketNo : 16554
Name : MOHI AJAY PRAKASH MAHESHWARI
Marks : 820/800
Group : C
HallTicketNo : 16581
Name : SHRINIDHI SUHAS PANDE
Marks : 810/800
Group : A
HallTicketNo : 15145
Name : SAI TEJAS VIDHATE
Marks : 810/800
Group : B

Competition Champion of Champion

HallTicketNo Student Name Center Name Level Name Group Total Marks Out Of Marks Bonus Marks Grand Total Marks
15140 ARNAV VIJAYSINGH BHATLAWANDE BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 A 800 800 40 840
15262 GRITHYA BALA VIGNESH SEKAR CHAMPION ABACUS EDUCATION KID-1 A 790 800 40 830

Competition Champions

HallTicketNo Student Name Center Name Level Name Group Total Marks Out Of Marks Bonus Marks Grand Total Marks
16651 RAAFIUL BISHARATH B . BRAIN TO SUPERBRAIN ABACUS KID-1 B 800 800 30 830
16652 SUNDARESHWARAR P . BRAIN TO SUPERBRAIN ABACUS KID-1 B 790 800 30 820
16762 SAIMITA NAIR SANTHOSH KAMPRATH WIZKID ABACUS EDUCATION KID-1 C 800 800 20 820
16977 ARYAN SINGH BIR BAHADUR SINGH HIREN GUPTA KID-1 C 800 800 20 820
15105 HARISH MAHADEV KANGUDE YES GROUP OF EDUCATION KID-1 C 800 800 20 820
15149 REVATI VIRESH KADGANCHI BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 790 800 30 820
15320 AARAV RAJENDRA KHEDKAR RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 B 790 800 30 820
15144 SOHAM DIPAK SAWANT BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 790 800 30 820
15457 AARADHYA GAURAV PRAKASH HIREN GUPTA KID-1 A 780 800 40 820
16554 MOHI AJAY PRAKASH MAHESHWARI ACE KIDS ACADEMY KID-1 C 800 800 20 820
16581 SHRINIDHI SUHAS PANDE SONAMS INSTITUTE OF BRAIN MANAGEMENT KID-1 A 770 800 40 810
15145 SAI TEJAS VIDHATE BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 780 800 30 810

Competition 1st Prize

HallTicketNo Student Name Center Name Level Name Group Total Marks Out Of Marks Bonus Marks Grand Total Marks
16551 DIMPLE DEEPAK KUMAR CHOUDHARY ACE KIDS ACADEMY KID-1 D 800 800 10 810
16665 BHAVADHARANI S . BRAIN TO SUPERBRAIN ABACUS KID-1 D 800 800 10 810
16696 POORVIKA SHREE S . INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 790 800 20 810
16725 MEGHNA ANIL PATIL BRAIN KRAFT ACADEMY KID-1 C 790 800 20 810
15059 SADHANA SURYAKANT PHAD SIDDHI KIDS ABACUS ACADEMY KID-1 B 780 800 30 810
15231 DURGESH PRADEEP MANDHRE YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 780 800 30 810
16840 SARTHAK SANDEEP PATEL HIREN GUPTA KID-1 A 770 800 40 810
15382 AARADHYA MAHENDRA SHERKAR MR. SACHIN SUPE KID-1 A 770 800 40 810
15146 RUSHABA VINOD PUROHIT BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 780 800 30 810
17024 SHAURYA SINGH DHANANJAI SINGH HIREN GUPTA KID-1 C 780 800 20 800
15058 RAM ACHYUTRAO KULKARNI SIDDHI KIDS ABACUS ACADEMY KID-1 C 780 800 20 800
16756 VIHAN ANIL RAMTEKE MR. SACHIN SUPE KID-1 C 780 800 20 800
16476 LAXMAN MUKESH RAI RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 C 780 800 20 800
16603 PURVANSH CHANDRASHEKHAR TIWARI MR. SACHIN SUPE KID-1 C 780 800 20 800
17027 SURAJ KHARKWAL SANJAY KHARKWAL HIREN GUPTA KID-1 C 780 800 20 800
16955 AADITYA BHOJENDRA BOPACHE MR. SACHIN SUPE KID-1 C 780 800 20 800
16719 RITESH KIRAN GHANVAT BRAIN KRAFT ACADEMY KID-1 C 780 800 20 800
15126 PALAK RAHUL DUBEY RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 B 770 800 30 800
16667 TAKSHEEL S . BRAIN TO SUPERBRAIN ABACUS KID-1 B 770 800 30 800
15103 OM RAJENDRA RAUT YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 770 800 30 800
16935 DHIKKSHIT PRABHU . BRILLIANT ACADEMY KID-1 B 770 800 30 800
16591 AKANSHA AJAY DAGADE WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 770 800 30 800

Competition 2nd Prize

HallTicketNo Student Name Center Name Level Name Group Total Marks Out Of Marks Bonus Marks Grand Total Marks
16973 PARI VERMA MUKESH KUMAR VERMA HIREN GUPTA KID-1 C 780 800 20 800
16484 VEDANT VIJAY JAGTAP YES GROUP OF EDUCATION KID-1 C 780 800 20 800
15419 RAJESH PRAKASH INGLE MR. SACHIN SUPE KID-1 E 790 800 0 790
16687 SHREYANS . . INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 770 800 20 790
17028 KUNWAR DIVYANSH KUNWAR ANAND HIREN GUPTA KID-1 C 770 800 20 790
16552 GARVIT RAHUL SHRIVASTAVA ACE KIDS ACADEMY KID-1 B 760 800 30 790
15032 UNNATI GIRISH MATE EC ABACUS KID-1 B 760 800 30 790
16602 PARTH DIPAK RAHANGDALE MR. SACHIN SUPE KID-1 B 760 800 30 790
16705 ATIKSH KUNAL LALA RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 A 750 800 40 790
15143 OJAS ARUN SHENDAGE BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 A 740 800 40 780
15422 SHRAVANI BALIRAM MANKAR MR. SACHIN SUPE KID-1 C 760 800 20 780
16918 SARVESH P INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 760 800 20 780
16559 TANISHI VIKAS GOYAL ACE KIDS ACADEMY KID-1 B 750 800 30 780
16978 UTKARSH PRATAP SINGH BIPIN KUMAR SINGH HIREN GUPTA KID-1 B 750 800 30 780
16722 RIDDHI ARUNKUMAR POOJARY BRAIN KRAFT ACADEMY KID-1 B 750 800 30 780
15057 GAJANAN SUSHAN DAHIPHALE SIDDHI KIDS ABACUS ACADEMY KID-1 B 750 800 30 780
15141 SHAURYA AKSHAY PAWAR BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 A 730 800 40 770
15277 ALOK PIYUSH BALDOTA BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 A 730 800 40 770
16560 VIHAAN NEERAJ UPADHYAY ACE KIDS ACADEMY KID-1 C 750 800 20 770
16974 ASHWIN PANDEY G. K. PANDEY HIREN GUPTA KID-1 B 740 800 30 770
15414 VIVEK RAJESH HIWALE MR. SACHIN SUPE KID-1 B 740 800 30 770
16589 ARIJIT PARMESHWAR HATKAR WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 730 800 30 760
16608 MRUNMAYEE RAJESH THAKARE BRILLIANT SEEMAS ACADEMY PANDHARPUR KID-1 B 730 800 30 760
16655 ANKETHA M . BRAIN TO SUPERBRAIN ABACUS KID-1 C 740 800 20 760
16759 MANDAR ARUN PANZHADE MR. SACHIN SUPE KID-1 C 740 800 20 760
15319 SHREYA HARI IYER RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 B 730 800 30 760
16970 ANSH SINGH DINESH SINGH HIREN GUPTA KID-1 E 750 800 0 750
17026 LOKESH PRASAD RAMESH RAM HIREN GUPTA KID-1 C 730 800 20 750
17067 KRIDAY MAHESHWARI JAWANT MAHESHWARI HIREN GUPTA KID-1 C 730 800 20 750
16690 SWARITH PAI . INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 730 800 20 750
15148 LABDHI JAGDISH RUNWAL BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 710 800 30 740
16467 DHRUV N TRIMAL BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 710 800 30 740
16718 ANUSHKA AJIT SHENEKAR BRAIN KRAFT ACADEMY KID-1 C 720 800 20 740
15380 AARADHYA SANTOSH FUTANE RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 B 710 800 30 740
15147 DIVYA VISHAL MANGADE BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY BARSHI KID-1 B 700 800 30 730

Competition 3rd Prize

HallTicketNo Student Name Center Name Level Name Group Total Marks Out Of Marks Bonus Marks Grand Total Marks
15234 VIDHIT AJIT BABAR YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 700 800 30 730
16549 AKSHITA MUKESH SHARMA ACE KIDS ACADEMY KID-1 B 700 800 30 730
15171 SWARALI PRASAD GOSAVI BRILLIANT SEEMAS ACADEMY PANDHARPUR KID-1 B 700 800 30 730
15099 OM AMRUT KANGUDE YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 690 800 30 720
16976 ASHMIT PANDEY G. K. PANDEY HIREN GUPTA KID-1 B 690 800 30 720
15060 RUTU TUKARAM GITE SIDDHI KIDS ABACUS ACADEMY KID-1 B 690 800 30 720
16752 AYAN VASIM ATTAR YES GROUP OF EDUCATION KID-1 C 690 800 20 710
15102 SWARAJ SACHIN MASAL YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 680 800 30 710
16897 R. AARADHANA RAMKUMAR BRILLIANT ACADEMY KID-1 A 670 800 40 710
16590 YUVRAJ RAJSHEKHAR JAGTAP WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 A 670 800 40 710
16625 CHAITANYA DEVENDRA KUMAR JOSHI ACE KIDS ACADEMY KID-1 C 680 800 20 700
17025 SONAL MEHRA VIPIN SINGH MEHRA HIREN GUPTA KID-1 C 680 800 20 700
16605 LAXMI MUKESH RAI RAJASHREE LEARNING CENTRE KID-1 D 680 800 10 690
15118 SHRAVANI RAVINDRA TONDE YES GROUP OF EDUCATION KID-1 A 650 800 40 690
16926 ASHISH DANISH DANISH GEORGE . INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 660 800 20 680
16754 JISHNU SURYA PALIVELA . SRI JISHNU ABACUS WIZKIDS KID-1 B 640 800 30 670
16965 JISHAN KHAN NAUSHAD KHAN HIREN GUPTA KID-1 C 640 800 20 660
15261 PRATHMESH PRADIP PHAD SIDDHI KIDS ABACUS ACADEMY KID-1 B 630 800 30 660
16685 VIVAN RAHUL HOTWANI WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 A 590 800 40 630
15343 SOUKHYA SOMNATH GHODKE YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 580 800 30 610
15346 PRADNESH AMARSINHA WAGH YES GROUP OF EDUCATION KID-1 B 550 800 30 580
16956 SUFIYAN N.B PATHAN HIREN GUPTA KID-1 B 540 800 30 570
16592 MAYANK ROHIT NAGDEV WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 A 520 800 40 560
16964 PRATYUSH KUMAR PRIYESH KUMAR HIREN GUPTA KID-1 C 500 800 20 520
15195 AYUSH DARSHAN SHAH BRILLIANT SEEMAS ACADEMY PANDHARPUR KID-1 B 490 800 30 520
16684 JEEVIKA RITESH NAGDEV WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 470 800 30 500
16967 KUSHANG KUMAR SUNIL KUMAR HIREN GUPTA KID-1 C 470 800 20 490
16979 TRUPTI GAJANAN DHOLE HIREN GUPTA KID-1 B 460 800 30 490
17078 SHREYAS SANJEEVKUMAR ITKAR BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 C 470 800 20 490
15322 SHAURYA JAGDISH DIDDI BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 A 450 800 40 490
16957 PRANSHU VED PRAKASH YADAV HIREN GUPTA KID-1 C 460 800 20 480
15197 KANIKA SHAILESH KAWADE BRILLIANT SEEMAS ACADEMY PANDHARPUR KID-1 B 440 800 30 470
16975 HIMANSHU SHARMA PAWAN KUMAR HIREN GUPTA KID-1 B 430 800 30 460
15198 DHRUV SHAILESH KAWADE BRILLIANT SEEMAS ACADEMY PANDHARPUR KID-1 A 390 800 40 430
16867 SIDDHI JITENDRA PAMNANI WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 A 390 800 40 430
15440 MOHIT MUKESH VARMA GENIUS JAPANESE ABACUS ACADEMY KID-1 E 420 800 0 420
16871 PRANJALI RAVINDRA JADHAV WONDERKID SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 380 800 30 410
17030 HARENDRA SINGH UMESH KUSHWAH HIREN GUPTA KID-1 B 330 800 30 360
17069 SHRADDHA SURYAKANT GODALE BRILLIANT SEEMAS ABACUS ACADEMY SOLAPUR KID-1 B 290 800 30 320
16948 S.HARSH KUMAR SAMBATH KUMAR SRIMATHI MASTER MIND ABACUS KID-1 B 280 800 30 310
16556 NAKSHATRA MURALIDHARAN NAIR ACE KIDS ACADEMY KID-1 C 230 800 20 250
16933 TEJAS MANJUNATH M B N . INDOSHINE ABACUS ACADEMY KID-1 C 220 800 20 240
16585 HARDIK BHUSHAN JOSHI SONAMS INSTITUTE OF BRAIN MANAGEMENT KID-1 B 200 800 30 230
16949 K.N.JAI PRANAV NANDAKUMAR SRIMATHI MASTER MIND ABACUS KID-1 B 160 800 30 190